Treść główna

Poradnik

Jakie kwiaty kupować w upalne dni

Kwiaty mają magiczną moc, potrafią dodać otuchy i sprawić, że dzień jest piękniejszy. Jednak, jak każde naturalne żywe piękno, przemija. Wbrew pozorom to jeden z ich atutów, bowiem potwierdza swoistą naturalność. Jednak co zrobić, gdy chcesz kupić bukiet kwiatów, a na dworze jest upalnie? Czy jest jakiś tajny sposób, by kwiaty nie zwiędły jeszcze przed ich podarowaniem?

pole słoneczników

Oto kilka wskazówek:

 1. Zacznijmy od początku. Bardzo ważne jest mieć zaufanego dostawcę kwiatów – kwiaciarnię, która ma wieloletnie doświadczenie w zakupie świeżych kwiatów od sprawdzonych dostawców. Zapytaj Twojego florystę o to!
 2. Wybieraj bukiety z kwiatów sezonowych, najlepiej od polskich producentów! Dzięki temu masz pewność, że są możliwie najświeższe.
 3. Najbardziej w upalne dni sprawdzają się kwiaty cebulowe, których łodygi magazynują stosunkowo dużo wody, dzięki temu ich żywotność jest dłuższa od pozostałych kwiatów.
  Nasi floryści polecają następujące kwiaty:

  • Alstroemeria
  • Anturium
  • Eustomy
  • Frezje
  • Goździki
  • Lilie
  • Margaretki
 4. Kolejny krok to odpowiedni transport kwiatów. W dni upalne poproś florystę o zabezpieczenie kwiatów papierem (zamkniętym nieszczelnie), by zabezpieczyć je przed promieniami słonecznymi oraz o zapakowanie w specjalny woreczek z wodą (by łodygi miały stały dostęp do wody). A ostatecznie możliwie szybki transport do miejsca docelowego!
 5. Zadbaj o to, by czas między zakupem bukietu w kwiaciarni, a jego wręczeniem i wstawieniem do wody był jak najkrótszy. I tu gonimy z pomocą z naszą usługą Zyskaj na czasie. Ok, ale co zrobić, gdy bukiet dotrze już w miejsce docelowe? Przeczytaj TUTAJ

bukiety kwiatów

UWAGA: Bukiety przedstawione na powyższym zdjęciu nie są zdjęciem produktowym.
Zdjęcie przedstawia przykładową aranżację. Jeśli są Państwo taką zainteresowani, prosimy o kontakt mailowy.

Złóż zamówienie do godz. 12:00, a my dostarczymy kwiaty jeszcze dziś!
Dostawa kwiatów w Polsce za jedyne 19 zł
Wygodne i szybkie formy płatności
Powrót na górę strony