Treść główna

Poradnik

Bukiet Ślubny

Bukiet ślubny gra bardzo ważną rolę w całej ceremonii. Nie tylko jest ozdobą dla Panny Młodej, ale później również jest jednym z głównych bohaterów zdjęć, ozdob na stół jak również zabaw weselnych. Warto więc zadbać, aby bukiet był dobrze dobrany do sylwetki Panny Młodej, sukni oraz kolorystyki pozostałych dekoracji Sali.

Bukiet ślubny dobrze jest zamówić razem z pozostałymi dekoracjami, tak aby wszystkie dekoracje współgrały ze sobą stylowo oraz kolorystycznie. Aby zamówić kompleksowe dekorowanie sali, kościoła, samochodu wraz z bukietem i przypinkami warto udać się do wybranej kwiaciarni co najmniej na 3 miesiące przed terminem ślubu.

Bukiet ślubny a sylwetka Panny Młodej

W pierwszej kolejności bukiet należy dobrać do sylwetki. Proporcje oraz odpowiedni kształt mogą zręcznie zatuszować pewne niedoskonałości. Dla Pań drobnych należy dobierać mniejsze bukiety tak, aby nie przytłoczyć sylwetki czymś pokaźnym. Z kolei dla bardziej krągłych Pań warto dobrać większy bukiet. Istotne również jest dobranie bukietu do wzrostu. Wszelkie bukiety uformowane w naręcze lub często spotykane wydłużone berło będą doskonałe dla wysokich i szczupłych Pań.

Bukiet ślubny, a sylwetka Panny Młodej
Bukiet ślubny, a sylwetka Panny Młodej

Bukiet ślubny a suknia

Kolejnym kryterium doboru bukietu jest rodzaj oraz styl sukni ślubnej, choć jest to kryterium dość subiektywne. Warto jednak dla mocno zdobionych sukni dobierać skromniejsze bukiety, aby nie „przesłodzić” całej kreacji. Do sukni skromnych można z kolei dobrać ekstrawagancką i ciekawą kompozycję.

Do sukien o szerokim dole należy wybierać bukiety okrągłe lub w kształcie odwróconej kropli, a do klasycznych sukien te o zwartej formie, trzymane w ręku.

Oczywiście warto zwrócić uwagę na charakter sukni. Delikatne koronki będą dobrze współgrały z romantycznymi bukietami z dodatkami polnych lub łąkowych kwiatów.

Bukiet ślubny, a suknia
Bukiet ślubny, a suknia

Najistotniejszą jednak rzeczą w bukiecie jest jednak jego konstrukcja oraz lekkość. Bukiet powinien być wygodny i lekki do trzymania. Warto pamiętać, aby nie wybierać kwiatów, które mogą zafarbować suknię oraz elementów które mógłby suknie uszkodzić.

Warto pamiętać, aby wybierać florystów, którzy swoją rada i doświadczeniem na pewno dobiorą idealny bukiet.

Złóż zamówienie do godz. 12:00, a my dostarczymy kwiaty jeszcze dziś!
Dostawa kwiatów w Polsce za jedyne 19 zł
Wygodne i szybkie formy płatności
Powrót na górę strony