Treść główna

Poradnik

Zielone wypełniacze bukietów

Nie ma róży bez kolców, nie ma kwiatów bez…

Liści! Choć większość kwiatów ciętych produkowana jest w sztucznych warunkach ich forma wzrostu nie różni się od tego jak rosną w swoich naturalnych warunkach. Proces wzrostu roślin prawie zawsze rozpoczyna się od rozwoju liści, które dostarczają roślinie niezbędnych do rozwoju składników odżywczych dzięki fotosyntezie.

Często zdarza się, że liście przed przygotowaniem kwiatów ciętych do sprzedaży są usuwane. Przykładem takim są: gerbery lub frezje. Wynika to z tego, że liście niektórych gatunków nie są trwałe (np. szybko gniją lub łamią się) lub są zwyczajnie nie ładne.

W efekcie od wielu dziesięcioleci w bukieciarstwie wykorzystuje się dodatkowe liście, które urozmaicają i wypełniają bukiet. Na dzisiejszym rynku florystycznym dostępne są liście różnego pochodzenia, zarówno gatunkowo jak i geograficznie.

Liście ozdobne są doskonałym dodatkiem do kwiatów. Często dzięki samym takim dodatkom można nadać bukietowi ostateczny „styl” – czy będzie do bukiet polny, nowoczesny, czy minimalistyczny. Oczywiście nie w każdym bukiecie konieczne jest wykorzystywanie liści ozdobnych, ale o minimalistycznych bukietach jeszcze wam napiszemy…

Rodzaje liści ozdobnych

zielone wypełniacze bukietów: Aspidistria, Aralia, Cykas, Orzech
zielone wypełniacze bukietów: Aspidistria, Aralia, Cykas, Orzech
zielone wypełniacze bukietów: Eukaliptus, Pietrucha, Trawa niedźwiedzia, Ruskus
zielone wypełniacze bukietów: Eukaliptus, Pietrucha, Trawa niedźwiedzia, Ruskus
Złóż zamówienie do godz. 12:00, a my dostarczymy kwiaty jeszcze dziś!
Dostawa kwiatów w Polsce za jedyne 19 zł
Wygodne i szybkie formy płatności
Powrót na górę strony