Kwiaciarnia internetowa Wrocław

Bukiet ślubny gra bardzo ważną rolę w całej ceremonii. Nie tylko jest ozdobą dla Panny Młodej, ale później również jest jednym z głównych bohaterów zdjęć, ozdob na stół jak również zabaw weselnych. Warto więc zadbać, aby bukiet był dobrze dobrany do sylwetki Panny Młodej, sukni oraz kolorystyki pozostałych dekoracji Sali.

Monstera, monstera... Roślinka, która przeżywa swój kolejny renesans i obecnie znajduje się wszędzie, nie tylko w donicach.

Monsterowy zawrót głowy opanował ubrania i wszelkie dodatki, kubki, tapety na ścienne i wszelkie inne artykuły dekoracyjne. Zawdzięcza to jak łatwo się domyślić swojemu pięknemu kształtowi liści. Ogromne, mocno powcinane i skórzaste w dotyku liście są rzeczywiście ozdobą wnętrz.

Ogrody w szkle cieszą się dziś ogromna popularnością. Internet kipi od ofert kursów lub gotowych ogrodów często za nie mała cenę. Pokażemy wam jak można wykonać je samodzielnie i mieć swój własny mały las w słoiku!

Floraria dzielimy na dwie kategorie - florarium zamknięte i florarium otwarte.

Różnią się one mikroklimatem który się tworzy. Można stworzyć zamknięty świat, miniaturę atmosfery ziemskiej lub zapewnić ochronę przed przeciągami przy jednoczesnym stałym dostępie do powietrza z zewnątrz.

Szara, ponura zima powoli odchodzi w zapomnienie. Nieśmiało pojawiają się pierwsze oznaki zbliżającej się wiosny - coraz wcześniej zaczyna się robić jasno, a wieczory stają się dłuższe. Z czasem oznak zbliżającej się wiosny będzie coraz więcej aż w końcu pojawią się także kolorowe kwiaty - szafirki, hiacynty, prymule i żonkile.

Nie ma róży bez kolców, nie ma kwiatów bez...

Liści! Choć większość kwiatów ciętych produkowana jest w sztucznych warunkach ich forma wzrostu nie różni się od tego jak rosną w swoich naturalnych warunkach. Proces wzrostu roślin prawie zawsze rozpoczyna się od rozwoju liści, które dostarczają roślinie niezbędnych do rozwoju składników odżywczych dzięki fotosyntezie.

Guzmania

Egzotyczna roślina należąca do rodziny ananasowatych. Patrząc na jej nietypowe kwiaty i liście nie można wyobrazić sobie by należała do innej rodziny. Guzmania jest typowym epifitem – w warunkach naturalnych porasta konary drzew, aby mieć dostęp do światła oraz wody, którą gromadzi w lejkowatej podstawie rozety liściowej.

Crassula Ovata

Egzotyczna, przypominająca odrobinę swoim kształtem baobab, roślina znana na całym świecie i kojarzona ze szczęściem oraz dobrobytem. Dziś znamy ją jako drzewo szczęścia, kiedyś nazywana była w Polsce bożym drzewkiem. Również za granicą jej potoczne nazwy sugerują, że przynosi ona szczęście i pieniądze.

Saintpaulia Ionantha

Fiołek afrykański należy do najpopularniejszych roślin ze względu na różnorodność dostępnych odmian różniących się kolorem oraz kształtem kwiatów. Choć roślinka niepozorna, wprawiająca w nostalgiczną zadumę ma swoje rzesze wielbicieli na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych istnieją stowarzyszenia skupiające jej miłośników. Sępolia jest rośliną, która kwitnie prawie cały rok, bardzo łatwo się rozmnaża i dzięki mnogości odmian może szybko zamienić parapet w kolorową oazę. Oczywiście z rodzimym fiołkiem nie ma wiele wspólnego, ponieważ należy do zupełnie innej rodziny.

Cyclamen persicum

Potocznie nazywany fiołkiem alpejskim, choć nie jest to właściwe, ponieważ z fiołkami cyklamen nie ma nic wspólnego. Uprawiany i lubiany od wielu lat dzięki swoim kwitnącym zimą kwiatom i fantazyjnie wybarwionym liściom. Niestety wielu miłośnikom roślin domowych cyklameny sprawiają kłopot, gdyż w krótkim czasie po przyniesieniu ze sklepu jej liście i kwiaty zwieszają się. Aby tego uniknąć należy roślinę stopniowo aklimatyzować do warunków mieszkaniowych i zapewnić jej chłodne miejsce.

Anthurium hortulanum

Anturium przeżywało swoje lata świetności we florystyce, później odrobinę odeszło w zapomnienie. Dziś jednak znów wróciło od łask, jednak teraz nie tylko w formie ciętej, ale również jako rośliny doniczkowe. Z roku na rok wzrasta liczba odmian. Różnią się one głownie kolorem kwiatów, a zachowując właściwe nazewnictwo botaniczne – pochew liściowych. Właściwym kwiatostanem w przypadku anturium jest prosta lub poskręcana kolba, którą u jej podstawy otacza właśnie kolorowa, woskowa pochwa liściowa.

Towarzyszące nam od wieków kwiaty zawsze były sposobem wyrażania emocji. Co zrobić aby cieszyć się ich pięknem jak najdłużej? Każdy gatunek różni się niektórymi zasadami jednak dla wszystkich kwiatów ciętych jest parę wspólnych zasad, których przestrzeganie znacznie wydłuży trwałość naszych kwiatów.

Ze względu na kształt oraz wybarwiernie swoich liści potocznie nazywana wężownicą Sansewiera jest rośliną liczącą około 70 gatunków. W uprawie domowej spotykamy zaledwie parę odmian tej pięknej i różnorodnej rośliny. W Polsce najczęściej uprawiane odmiany domowe sansewiery to sansewieria gwinejska (łac. Sansevieria trifasciata) oraz sansewieria cylindryczna. Warunki uprawy są identyczne w obu przypadkach.

Czy zdarzyło Ci się kiedyś wahać między kupnem kwiatów ciętych, a doniczkowych? Zastanawiałeś się czy wypada lub czy nie wybierzesz gatunku zbyt trudnego w obsłudze? Mamy na to parę rad!

Kwiaty doniczkowe dzięki swojej często wieloletniej trwałości są doskonałym prezentem. Są jednak jednocześnie prezentem dość osobistym, z tego względu są odpowiednie dla rodziny, przyjaciół oraz znajomych. Kwiaty doniczkowe możemy podarować również współpracownikom, nauczycielom w podziękowaniach. Również są dobrym wyborem, jeżeli szukamy dodatku do prezentu dla pary młodej. Nie sięgajmy jednak po kwiaty doniczkowe, jeżeli wybieramy się na oficjalną uroczystość takie jak wręczenie dyplomów, konferencje, koncerty. Tutaj zdecydowanie bardziej elegancko wyglądają bukiety kwiatów.

Lato chyli się ku końcowi, a wraz z końcem lata przekwitają rośliny w naszych ogrodach. Kwiaty cięte dostępne w kwiaciarniach zazwyczaj pochodzą ze szklarni, a co za tym idzie – ich produkcja może trwać przez cały rok. Jednakże tak zwana sezonowość kwiatów, czyli to w jakim terminie kwitną one w naturalnych warunkach jest jednym z czynników mającym wpływ na ceny kwiatów ciętych dostępnych w sklepach. Jeżeli więc zastanawiacie się jakie wybrać kwiaty na urodziny cioci we wrześniu lub wybieracie się na ślub w maju warto wiedzieć, które kwiaty będą wtedy dostępne.

  • Złóż zamówienie do godz. 12:00, a my dostarczymy kwiaty jeszcze dziś!

  • Dostawa kwiatów w Polsce za jedyne 19 zł

  • Wygodne i szybkie formy płatności