Nagłówek strony

Kwiaciarnia internetowa Flora DecoArt

Treść główna

Zamioculcas roślina pochodząca z tropikalnej Afryki. Należy do rodziny Araceae.

Roślina o szerokich, atrakcyjnych, ciemnozielonych liściach, chętnie wybierana do biur jak i do domowych wnętrz. Jest odporna na suszę i akceptuje warunki słabego oświetlenia. Jego woskowe, gładkie liście odbijają światło słoneczne i rozjaśniają pomieszczenia. Są uważane za dobre oczyszczacze powietrza, ponieważ mają zdolność usuwania z powietrza dużych ilości toksyn, takich jak benzen, toluen i ksylen.

Calathea roślina pochodząca z Ameryki Południowej i Środkowej. Szczególnie w tropikalnym lesie deszczowym Brazylii. Ta wspaniała roślina jest uprawiana głównie ze względu na piękne, jaskrawo ubarwione, owalne liście, które zachwycą nasze wnętrza. Warto ustawić ją w ciepłym miejscu o dużej wilgotności, a na pewno odwdzięczy się bujnym wzrostem oraz wyjątkowo ozdobnym ulistnieniem.

Storczyk ćma- najpopularniejszy rodzaj storczyków. To elegancka roślina, którą można podarować swoim bliskim. Idealna na dzień mamy, dla babci i cioci. uwielbiają je i kobiety i mężczyźni. Zalotne kwiaty zdobią okna ich wnętrz.
Phaleanopsis ma reputację trudnego do utrzymania przy życiu. W rzeczywistości mając niewielką wiedzę, przekonasz się, że storczyki są zaskakująco łatwe w pielęgnacji i można je utrzymać przez lata.

Spathiphyllum - wspaniała roślina, bujna w liście i oryginalne białe kwiaty. Niezwykle łatwa w pielęgnacji. Zdobi wnętrza domowe, jak również i biurowe. Ma wielu zwolenników, znikomą ilość przeciwników.

W ciepłe dni bakterie w wodzie rozwijają się zdecydowanie szybciej, co wpływa negatywnie na żywotność bukietów. Niemniej jednak, bez względu na pogodę, odpowiednia pielęgnacja bukietu ma ogromny wpływ na  jego żywotność.

Otrzymałeś piękny bukiet pachnących  kwiatów? Z okazji urodzin, imienin, ślubu lub innej okazji? Nie wiesz co zrobić by świeżość kwiatów cieszyła Twe oczy jak najdłużej? Gonimy z pomocą!

Kwiaty mają magiczną moc, potrafią dodać otuchy i sprawić, że dzień jest piękniejszy. Jednak, jak każde naturalne żywe piękno, przemija. Wbrew pozorom to jeden z ich atutów, bowiem potwierdza swoistą naturalność. Jednak co zrobić, gdy chcesz kupić bukiet kwiatów, a na dworze jest upalnie? Czy jest jakiś tajny sposób, by kwiaty nie zwiędły jeszcze przed ich podarowaniem?

Zostałeś zaproszony na imieniny lub urodziny? Myślisz, że solenizant ucieszyłby się z bukietu świeżych kwiatów? Strzał w dziesiątkę! I pamiętaj, nie tylko kobiety kochają kwiaty! 

Pierwsza randka, spotkanie z koleżanką na kawie, rocznica, urodziny, czy zaproszenie na obiad do przyjaciół? Tyle okazji i każda z nich odpowiednia do podarowania kwiatów. Nie tylko kobiety uwielbiają otrzymywać kwiaty, ale i mężczyźni i dzieci. Od wczesnych lat dzieciństwa rozkoszujemy się zapachem natury i podziwiamy bogactwo ich kolorów. Tradycja darowania kwiatów sięga czasów średniowiecza, kiedy to wręczano kwiaty chcąc wyrazić sympatię.

Bukiet ślubny gra bardzo ważną rolę w całej ceremonii. Nie tylko jest ozdobą dla Panny Młodej, ale później również jest jednym z głównych bohaterów zdjęć, ozdob na stół jak również zabaw weselnych. Warto więc zadbać, aby bukiet był dobrze dobrany do sylwetki Panny Młodej, sukni oraz kolorystyki pozostałych dekoracji Sali.

Monstera, monstera... Roślinka, która przeżywa swój kolejny renesans i obecnie znajduje się wszędzie, nie tylko w donicach.

Monsterowy zawrót głowy opanował ubrania i wszelkie dodatki, kubki, tapety na ścienne i wszelkie inne artykuły dekoracyjne. Zawdzięcza to jak łatwo się domyślić swojemu pięknemu kształtowi liści. Ogromne, mocno powcinane i skórzaste w dotyku liście są rzeczywiście ozdobą wnętrz.

Ogrody w szkle cieszą się dziś ogromna popularnością. Internet kipi od ofert kursów lub gotowych ogrodów często za nie mała cenę. Pokażemy wam jak można wykonać je samodzielnie i mieć swój własny mały las w słoiku!

Floraria dzielimy na dwie kategorie - florarium zamknięte i florarium otwarte.

Różnią się one mikroklimatem który się tworzy. Można stworzyć zamknięty świat, miniaturę atmosfery ziemskiej lub zapewnić ochronę przed przeciągami przy jednoczesnym stałym dostępie do powietrza z zewnątrz.

Szara, ponura zima powoli odchodzi w zapomnienie. Nieśmiało pojawiają się pierwsze oznaki zbliżającej się wiosny - coraz wcześniej zaczyna się robić jasno, a wieczory stają się dłuższe. Z czasem oznak zbliżającej się wiosny będzie coraz więcej aż w końcu pojawią się także kolorowe kwiaty - szafirki, hiacynty, prymule i żonkile.

Nie ma róży bez kolców, nie ma kwiatów bez...

Liści! Choć większość kwiatów ciętych produkowana jest w sztucznych warunkach ich forma wzrostu nie różni się od tego jak rosną w swoich naturalnych warunkach. Proces wzrostu roślin prawie zawsze rozpoczyna się od rozwoju liści, które dostarczają roślinie niezbędnych do rozwoju składników odżywczych dzięki fotosyntezie.

Guzmania

Roślina doniczkowa Guzmania należy do rodziny bromeliad (Bromeliacae) i fascynuje swoim egzotycznym wyglądem. Wiele gatunków wyłoniło się dzięki selekcjom różniącym się kolorem lub kształtem. Czy to w klasycznym czerwonym, różowym, żółtym, pomarańczowym czy dwukolorowym, z atrakcyjnymi przylistkami, bromelie szybko wprowadzą do Twojego domu odrobinę tropików. Idealnie sprawdzi się na prezent dla mamy, babci czy przyjaciółki.

Crassula Ovata

Egzotyczna, przypominająca odrobinę swoim kształtem baobab, roślina znana na całym świecie i kojarzona ze szczęściem oraz dobrobytem. Dziś znamy ją jako drzewo szczęścia, kiedyś nazywana była w Polsce bożym drzewkiem. Również za granicą jej potoczne nazwy sugerują, że przynosi ona szczęście i pieniądze.

Saintpaulia Ionantha

Fiołek afrykański należy do najpopularniejszych roślin ze względu na różnorodność dostępnych odmian różniących się kolorem oraz kształtem kwiatów. Choć roślinka niepozorna, wprawiająca w nostalgiczną zadumę ma swoje rzesze wielbicieli na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych istnieją stowarzyszenia skupiające jej miłośników. Sępolia jest rośliną, która kwitnie prawie cały rok, bardzo łatwo się rozmnaża i dzięki mnogości odmian może szybko zamienić parapet w kolorową oazę. Oczywiście z rodzimym fiołkiem nie ma wiele wspólnego, ponieważ należy do zupełnie innej rodziny.

Cyclamen persicum

Potocznie nazywany fiołkiem alpejskim, choć nie jest to właściwe, ponieważ z fiołkami cyklamen nie ma nic wspólnego. Uprawiany i lubiany od wielu lat dzięki swoim kwitnącym zimą kwiatom i fantazyjnie wybarwionym liściom. Niestety wielu miłośnikom roślin domowych cyklameny sprawiają kłopot, gdyż w krótkim czasie po przyniesieniu ze sklepu jej liście i kwiaty zwieszają się. Aby tego uniknąć należy roślinę stopniowo aklimatyzować do warunków mieszkaniowych i zapewnić jej chłodne miejsce.

Anthurium hortulanum

Anturium przeżywało swoje lata świetności we florystyce, później odrobinę odeszło w zapomnienie. Dziś jednak znów wróciło od łask, jednak teraz nie tylko w formie ciętej, ale również jako rośliny doniczkowe. Z roku na rok wzrasta liczba odmian. Różnią się one głownie kolorem kwiatów, a zachowując właściwe nazewnictwo botaniczne – pochew liściowych. Właściwym kwiatostanem w przypadku anturium jest prosta lub poskręcana kolba, którą u jej podstawy otacza właśnie kolorowa, woskowa pochwa liściowa.

Towarzyszące nam od wieków kwiaty zawsze były sposobem wyrażania emocji. Co zrobić aby cieszyć się ich pięknem jak najdłużej? Każdy gatunek różni się niektórymi zasadami jednak dla wszystkich kwiatów ciętych jest parę wspólnych zasad, których przestrzeganie znacznie wydłuży trwałość naszych kwiatów.

Ze względu na kształt oraz wybarwiernie swoich liści potocznie nazywana wężownicą Sansewiera jest rośliną liczącą około 70 gatunków. W uprawie domowej spotykamy zaledwie parę odmian tej pięknej i różnorodnej rośliny. W Polsce najczęściej uprawiane odmiany domowe sansewiery to sansewieria gwinejska (łac. Sansevieria trifasciata) oraz sansewieria cylindryczna. Warunki uprawy są identyczne w obu przypadkach.

  • Zamówienie

    Złóż zamówienie do godz. 12:00, a my dostarczymy kwiaty jeszcze dziś!

  • Dostawa

    Dostawa kwiatów w Polsce za jedyne 19 zł

  • Płatność

    Wygodne i szybkie formy płatności